Odtrucie-pierwszy krok do dobrego zdrowia

W miarę jak nam przybywa lat, boli nas to coraz bardziej, że upływ czasu zdziera naszą sprawność i zdrowie. U każdego dzwonek alarmowy włącza się w różnym wieku. U mnie po ukończeniu 40 lat pojawiło się w głowie uporczywe i coraz szybsze tykanie zegara-poczucie upływającego czasu. Bardzo nieprzyjemne uczucie. Jak więc zwolnić to tykanie? Jest to możliwe. Niestety nie mam tu dobrej wiadomości. W miarę przybywania lat będzie to coraz więcej kosztować. Pieniędzy, czasu i wysiłku. Możemy nie chcieć rezygnować ze stanu rozpuszczenia przez naturę czyli oczekiwać niespożytych zasobów zdrowia danych nam z urodzenia. Nie inwestować we własne zdrowie. Efekt? Podobny jak w życiu gospodarczym. Cienki jest biznes bez inwestycji i skazany na upadek.
Jeśli więc zdecydujemy się włożyć wysiłek w poprawę zdrowia, warto zacząć od odtruwania organizmu. Nie chodzi tu tylko o wyrzucenie toksyn które dostały się z chemicznie skażonej wody, powietrza i jedzenia. Poważniejszym źródłem intoksykacji może być przewlekłe zatrucie toksynami wytwarzanymi przez drobnoustroje jelitowe. Najpierw więc wykonajmy  dwa testy świadczące o stanie jelit:
-buraczkowy-bardzo popularny test mówiący o tym czy nasze jelita są „szczelne”. Jeśli jelita w taki sposób „przeciekają”, to znaczy mocz zabarwia się na czerwono, to do organizmu dostają się substancje których tam nie chcemy. U zdrowiej osoby po posiłku z czerwonych buraczków mocz się nie zabarwia! Bardzo często taki stan widziałem u małych dzieci, widać później nie prowadzimy tak zdrowego stylu życia.
-topinamburowy (słonecznik bulwiasty). Zjadamy kilka surowych bulw topinamburu. jeśli nie mamy flory beztlenowej w jelitach, nie mamy żadnych dolegliwości. Jeśli mamy duży udział takich drobnoustrojów, pojawiają się gwałtowne reakcje fermentacyjne z wytworzeniem dużych ilości metanu. Cierpimy z powodu wzdęcia z gazami.
Z beztlenowcami można sobie radzić na różne sposoby. Oczywiście najlepszym sposobem jest dieta. W każdym razie te dwa testy jednoznacznie nas informują, że stoi przed nami poważne zadanie uporządkowania stanu jelit.

korzeń (bulwy) topinamburuTen wpis został opublikowany w kategorii zdrowie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Odtrucie-pierwszy krok do dobrego zdrowia

 1. dorota pisze:

  Pytania:
  1) Gdzie można kupić bulwy topinamburu?
  2) Czy oba testy są ze sobą powiązane?

 2. Katarzyna pisze:

  od czego rozpocząć?
  czekamy na wskazówki. 🙂

 3. Elżbieta pisze:

  Przepraszam, zadałam pytanie zanim przeczytałam w Wikipedii:
  „U zdrowego człowieka w żołądku, dwunastnicy i początkowym odcinku jelita cienkiego występuje jedynie nieznaczna liczba bakterii – pojawiają się rodzaje takie jak: Streptococcus, Lactobacillus, Veillonella, Clostridium i Neisseria[1][2][3]. W jelicie krętym z kolei znajduje się nieco większa ilość drobnoustrojów i zaczynają tu dominować bakterie względnie lub bezwzględnie beztlenowe (Bacteroides, Bifidobacterium, Escherichia coli). Duża ilość bakterii znajduje się dopiero w jelicie grubym (flora taka jak w jelicie krętym oraz Clostridium). Fizjologicznie bakterie bytujące w jelicie grubym nie powinny kolonizować jelita czczego i proksymalnie od niego położonych odcinków przewodu pokarmowego.”
  Teraz wszystko jasne 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s