Detoksykacja siarką – praktycznie

Nie przepadam za miejscami gdzie gromadzi się dużo chorych. Uważam, że choć są koniecznością, szpitale i sanatoria nie są dobrymi miejscami by wracać do zdrowia. Prozaicznie nawet z tego powodu, że po prostu zarażamy się od innych chorych. Zarażamy nastrojem (!) chorobowym a także wymieniamy agresywne drobnoustroje. Jedno i drugie bardzo przeszkadza w odzyskaniu równowagi i zdrowia. Rozsądniej jest wzmacniać własne siły zdrowotne gdy jeszcze jesteśmy zdrowi,  podejmując działania które temu sprzyjają.

Uzdrowisko Solec Zdrój

Korzystajmy więc z dobrodziejstw jakie może dla naszego zdrowia dać przyroda, nie czekając aż nasze zdrowie osiągnie stan rozpaczliwy. Proponuje wyjazdy dla zdrowia. Najlepiej rodzinne i co najmniej raz w miesiącu. Przynajmniej na weekend.  Można zamieszkać w hotelu lub kwaterze prywatnej w Busku Zdrój i wykupić sobie kąpiele siarkowe w sanatorium (po zbadaniu przez lekarza balneologa)  pojawiając się w sanatorium tylko na zabiegi. Jeśli lubimy spokój i chcemy się emocjonalnie zrelaksować, lepszy będzie kameralny Solec Zdrój. Można tam zamieszkać w hotelu Malinowy Zdrój-pobyt i kąpiele siarczkowe w warunkach o wysokim standardzie (skierowanie od lekarza, może być od lekarza rodzinnego). Inną wersją pobytu w  Solcu i okolicach są możliwości zamieszkania w doskonale przygotowanych ośrodkach agroturystycznych (Solec to wieś) i wybierać do okolicznych sanatoriów czy łaźni na kąpiele siarczkowe.

Solec Zdrój. Hotel Malinowy Zdrój

Można też, jeśli są z nami dzieci udawać się do Malinowego Zdroju (hotelu) gdzie dzieci mogą się  świetnie bawić w basenie lub ciepłym jacuzzi a dorośli dodatkowo mogą przyjąć kąpiel siarczkową. Trwa ona 15 minut. Podczas kąpieli skóra natychmiast się zaczerwienia. Po kąpieli przez 2 godziny nie można brać sauny, pływać ani się moczyć w jacuzzi. Tak silny bodziec jakim są kąpiele siarczkowe może sprawić, że pobudza to na tyle funkcje detoksykacji przez skórę, że woda  w której bierzemy kąpiel może od uwolnionych toksyn nagle zmętnieć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s