Detoksykacja siarką

Sanatorium Marconi Busko Zdrój

Mamy w Polsce zdrowotnie cenny i niestety, nadal niedoceniany w pełni zakątek o szczególnych cechach geologiczno -przyrodniczych. Mam na myśli Busko Zdrój i okoliczne miejscowości. Jest to region bogaty w naturalne wody siarkowe. Stężenie związków siarki w znajdujących się tu wodach leczniczych jest największe w Europie a w ujęciu „Malina” w Solcu Zdrój największe na świecie!  Zwiedzając okolice Solca zdarzało się, że przejeżdżając przez niektóre wioski czuło się silny zapach siarki, wydobywający się z podziemnych złóż.  W miejscowości Zagórzany  rozmawialiśmy na temat szczególnych cech tych okolic z Państwem prowadzącym hodowlę koni rasy małopolskiej i agroturystykę. Na terenie gospodarstwa znajdują się dwa stawy. Osoby kąpiące się w nich zauważały szybkie ciemnienie biżuterii srebrnej. Przeprowadzone badanie wykazało obecność leczniczej zawartości siarki. Mnie z kolei bardzo zafascynowały relacje  właścicieli tych stawów na temat innych własności znajdujących się w nich wody wody. Okazało się, że ryby w nich hodowane mają niespotykanie smaczne mięso. Czasami gdy ryb w stawach brakuje, właściciele wpuszczają do nich także duże ryby złowione w płynącej w pobliżu Wiśle. Po kilku tygodniach niesmaczne wiślane  ryby odtruwają się i ich mięso staje się nieporównywalnie smaczniejsze, delikatnie słodkie. Dokonał się proces detoksykacji ryb związkami siarki obecnymi w wodzie. Jest to wskazówka dla osób dbających o zdrowie. W zależności od sposobu detoksykacji usuwamy różne toksyny z organizmu. Kąpiele siarkowe i picie wody siarkowej jest w stanie pobudzić radykalne usuwanie toksyn z tkanek, szczególnie okolic stawów. Taka detoksykacyjna kuracja ma duże znaczenie dla zdrowia stawów i ogólnie układu ruchu. Pamiętać musimy, że kuracje siarkowe są zgodnie z naturalnymi, fizjologicznymi procesami detoksykacji. Organizm neutralizując toksyny np. w wątrobie wiąże je z organicznymi związkami siarki. Siarka też doskonale wyłapuje metale ciężkie np. rtęć. Pragnę nadmienić, że reakcje na toksyny i metabolizm detoksykacji u człowieka fizjologicznie najbardziej zbliżony jest do ryb. Dlatego coraz więcej znanych ośrodków naukowych ocenia toksyczne działanie substancji na człowieka opierając się na badaniach skutków ich działania na rybach.

Łazienki z leczniczymi kąpielami siarkowymi w parku zdrojowym. Solec Zdrój.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized, zdrowie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Detoksykacja siarką

  1. slomska pisze:

    chcialam sie dowiedziec czy mozna pic wode ze zrodla podziemnego z siarka i jak traktowac to stezenie?jestem we wloszszech i mam ujscie wody podziemnego zrodla w poblizu i chcilam popic troche

  2. slomska pisze:

    po kapieli w wodzie czuje sie swietnie-polecam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s