Detoksykacja dzieci przez kąpiele

Detoksykacja dzieci poprzez kąpiele często jest wspaniałą możliwością poprawy ich zdrowia. Planując takie zabiegi nie możemy na ślepo kierować się zasadami właściwymi dla osób dorosłych. Jest to związane z odmiennością metabolizmu dziecka. Przede wszystkim złogi toksyn w organizmie dziecka są mniejsze (krótszy życiorys) i łatwiejsze do uruchomienia.

Uniejów. Grudniowa kąpiel detoksykująca w solance termalnej.

Jak wiemy,  szybko rozwijający się organizm dziecka jest zdecydowanie bardziej wrażliwy na toksyny. Dlatego też dbając o zdrowie swoich dzieci musimy docenić wagę ich detoksykacji. Zachęcam do skorzystania w tym względzie z  możliwości jakie dają nam wody mineralne. Tak naprawdę, rolę takiej detoksykacji docenimy dopiero wtedy, gdy  zdecydujemy się ją przeprowadzić. Wszelkie rozważania teoretyczne nie mają w tym względzie większego znaczenia, gdyż nie istnieje żadna tradycja w stosowaniu tego typu zabiegów. Mimo, że jestem oswojony ze skutecznością terapii naturalnych to jednak i mnie zaskoczyły nadspodziewane dobre rezultaty takich zabiegów u dzieci. Obserwuję radykalną poprawę stanu zdrowia dzieci, których rodzice takie zabiegi uwzględniają w swoich długofalowych planach pielęgnowania zdrowia. Mamy w Polsce wspaniałe miejsce gdzie takie zabiegi można przeprowadzić i to samym sercu Polski! Wiemy, że Polska ma bardzo bogate złoża soli kamiennej. W centrum Polski te złoża przenikają się, poniekąd krzyżują się ze złożami wód termalnych. Z tego połączenia powstaje solanka termalna, prawdziwy skarb dla zdrowia. Każdy się może sam się o tym przekonać, jeśli choć raz pojedzie z dziećmi na prozdrowotny weekend to term w Uniejowie. Obiekt jest nieduży, ale bardzo czysty i estetyczny. Przebywanie tam sprawia dzieciom (i rodzicom) ogromną przyjemność. Szczególnie miły jest fakt wielogodzinnej kąpieli na świeżym powietrzu zimą, w okresie kiedy jesteśmy stęsknieni za latem. 

W Uniejowskich solankach kąpać się można do godziny 22.

Uniejowska woda termalna jest solanką jodkowo-bromkową  i przynosi wszelkie dobrodziejstwa jakie znamy z pobytów nad morzem. Musimy być przygotowani do tego, że detoksykacja u dzieci po kąpielach solankowych może mieć przebieg dość gwałtowny. Czasem ulegamy złudzeniu, że dziecko jest chore a ono się detoksykuje. Może to być np. niewiarygodnie obfity katar, biegunka czy odkasływanie dużej ilości słonego śluzu z oskrzeli.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s