Źródlane źródło zdrowia.

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku miałem okazję przeczytać książkę AKTYWNA DŁUGOWIECZNOŚĆ. Ta książka wyprzedzała swój czas co najmniej o dwadzieścia lat. Jestem przekonany, że jest to pierwsza książka z  nurtu welness, teraz tak modnego. Autor, Aleksandr Aleksandrovich Mikulin był w tym czasie sławnym radzieckim konstruktorem lotniczym.
Jego pasją były zagadnienia dotyczące naturalnego wsparcia zdrowia. Będąc sławnym człowiekiem miał dostęp do najtęższych umysłów Rosji, co owocowało jego niezwykłymi przemyśleniami. Mnie zafascynowały jego obserwacje i wnioski dotyczące wody. Mikulin uważał, że woda buduje różnej wielkości zorganizowane struktury. Określane są one teraz nazwą klastery. Cytuję tu fragment z pracy naukowej o strukturze wody
„Widmo dyfrakcji promieniowania rentgenowskiego w wodzie wykazuje niezwykle zróżnicowaną strukturę. Można to objaśnić istnieniem uporządkowanych klasterów molekularnych w fazie ciekłej”
Wg. Mikulina te różnorodne struktury zbudowane z cząsteczek wody, wpasowują się w cząsteczki białek i innych substancji naszego organizmu, zapewniając ich właściwą formę przestrzenną.  Co ważne nie można tego niczym zastąpić. Tylko właściwa forma przestrzenna zapewnia wszelkim składnikom naszego ciała ich biologiczną funkcjonalność. Jest to więc rzeczywiste źródło zdrowia. Warto zapoznać się opisem właściwości i struktury wody, podaję tu link (otwiera się prawidłowo w przeglądarce Chrome, Internet Explorer i Opera)

http://www.ftj.agh.edu.pl/doc/pl/seminarium/water.pdf

Struktura może być niszczona przez gotowanie, zabiegi uzdatniania wody, nieprawidłowe przechowywanie czy detergenty. Znany jest niekorzystny wpływ na zdrowie picie dużej ilości przegotowanej wody (a więc woda też może być toksyczna). Efekt ten częściowo można zniwelować ponownie zamrażając wodę. Nic jednak nie zastąpi świeżej wody źródlanej, wody ze studni czy innych naturalnych zasobów. bogatej w „bioróżnorodność klasterów”. Jestem zdania i to stosuję w praktyce, że należy pić surową wodę. Ze względu na zanieczyszczenia musi być filtrowana. Jedynym filtrem nie niszczącym struktury wody są filtry z bloku  sprasowanego węgla-przepuszczają niezmienioną wodę, zatrzymując skażenia chemiczne i drobnoustroje.

Najbardziej długowieczny lud Hunzów pije wodę płynącą z lodowców. Woda poddana wpływowi zimy jest zdecydowanie zdrowsza. To może tłumaczyć fenomen odkryty przez biologów, że zwierzęta z regionów Polski (i świata) gdzie występuje ostra zima, są zdecydowanie zdrowsze. Woda bijąca ze źródeł ma specyficzną formę, niczym odcisk palca niepowtarzalną, niosąc w sobie cechy związane z oddziaływaniem struktur ziemi. Zawsze też przejawia własności swoiste lecznicze, zarówno wypijana jak i poprzez kąpiele.Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s