Dlaczego zniknęły wróble?

Technologię mamy coraz bardziej zaawansowaną. Chemiczną też. Pojawiły się naprawdę futurystyczne metody ochrony roślin. Wykraczające poza nasze najśmielsze oczekiwania.  Np. można obecnie zaprawić  związkiem chemicznym nasiona przed siewem, po czym je wysiać. Obecny na ich powierzchni nasion związek wchłania się do rośliny i krąży w sokach. W ten sposób truje licznych amatorów zainteresowanych konsumpcją tej rośliny przez cały okres jej wegetacji. Teoretycznie po zbiorze już nie truje.

Kilka lat temu pojawił się problem ginących pszczół. Zaczęło to się od Stanów Zjednoczonych. Wyjaśnienie tego zjawiska było dość pokrętne – podawano, że jest to skutek telefonii komórkowej. Informowano nas, że przy tak dużym jak obecnie natężeniu fal radiowych, pszczoły głupieją i nie mogą odnaleźć drogi do ula.  Kłopotliwe było to, że pszczoły ginęły tylko w granicach jednego stanów a w drugim nadal miały się dobrze. Naukowcy szybko wyjaśnili to zjawisko i zachowali dyskrecję. Nie było i nie jest nagłaśniane w mediach, bo jest to trochę niewygodne. Dla osób o silnych nerwach proponuje zapoznanie się z poniższymi doniesieniami:

http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl/artykuly/2009_06/artykul_2009_06.html

http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl/artykuly/2009_08/artykul_2009_08.html

http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl/artykuly/2009_09/artykul_2009_09.html

Opisane powyżej substancje powodują bezpłodność u pstrągów. Tak się składa, że człowiek z wszystkich istot ma najbardziej zbliżony mechanizm detoksykacji do tej ryby (a nie do laboratoryjnego szczura).

Zastanawiające jest to, że wstając rano nie słyszę porannych kłótni wróbli. W tym roku już ich nie ma. Czyżby już były razem z pszczołami w krainie wiecznych łowów ?

Jak zwykle zimą karmię sikorki słoniną. Mam wrażenie, że nagle jest ich ilość spadła. Może to dlatego, że wszystkie te „nowinki” kumulują się w tkance tłuszczowej?

Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Dlaczego zniknęły wróble?

  1. vnl pisze:

    Bardzo niepokojące. Według obliczeń Einsteina: Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia. Nie będzie pszczół, to nie będzie zapylania, nie będzie zapylania, nie będzie roślin, nie będzie roślin, to nie będzie nas…

  2. Emilia K. pisze:

    Natknęłam się dzisiaj na artykuł o wróblach: http://ekologia.re.pl/artykul/43790.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s