Niespodziewane efekty lepszej pamięci.

Minął miesiąc od rozpoczęcia przyjmowania preparatu poprawiającego pamięć, z użyciem rośliny pustynnej Cistanche tubulosa. Z opinii powstałych na podstawie badań wynikało, że jest on w co najmniej 10x skuteczniejszy od innych. Pamięć rzeczywiście znacznie się poprawiła. To czego nie było wcześniej, to to, że poprawiła się pamięć świeża. Nawet tak ulotna, jak pamiętanie o tym co się śniło. Codziennie rano wstaję doskonale pamiętając co mi się śniło, a wcześniej tylko sporadycznie mogłem sobie to przypomnieć.  To pojawił się pewien problem. Nie zawsze chce się pamiętać swoich snów, szczególnie jeśli są to koszmary.

Dla mnie moje sny stały się nauką. Jeśli przeczytałem coś paskudnego (znaczy negatywnego) w internecie, to w nocy dręczą mnie z tym powiązane koszmary. Jaskrawo zdałem sobie sprawę z tego jak ważne jest to by chronić swoją podświadomość. Poprosiłem syna o wykonanie ilustracji na pulpit mojego laptopa. O ile pamiętam Zig Ziglar opowiedział przypowieść o dwóch psach przygotowywanych do walki. Jeden czarny, drugi biały. Ziglar zadał pytanie -który wygra? Odpowiedź jest równie prozaiczna co dobitna, -Wygra ten którego karmisz.

Rysunek na pulpicie mojego komputera, umieszczony jako ostrzeżenie

Teraz staram się chronić mój umysł od skażenia negatywnymi, czarnymi treściami. Przyjmując je karmię tym podświadomość, a ta decyduje o życiu. Ze skażeń  środowiskowych to jest jedno z najgroźniejszych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Niespodziewane efekty lepszej pamięci.

  1. Hanka pisze:

    Dlatego właśnie nigdy nie pojadę do krajów takich jak Indie/Chiny/Sri Lanka. Widok żebrzących głodnych dzieci czy okaleczonych żebraków miałabym w snach do końca życia. Nie każdy może być globtroterem.

  2. Cezary Wojtek. pisze:

    Odpowiem pewną przypowieścią.Kiedyś Jezus przechodził z apostołami obok leżącego truchła
    psa.Smród był tak wielki ,ze wszyscy odwracali głowy. Nazajutrz było to samo i wtedy Jezus przystanoł .Zmusił tym samym wszystkich do zatrzymania się i wskazał ręką na truchło leżącego psa -mówiąc: spójrzcie jakie ten pies ma piękne białe zęby, Pokazał w ten sposób , by w całej tej brzydocie świata szukać piękna….Nie uciekniemy od widoku cierpienia( dla mędrca życie jest cierpeiniem -Upaniszady),ale to zupełnie coś innego niż skażanie umysłu negatywnymi , czarnymi treściami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s