O dzieciach wychowanych przez wilki

By docenić, może raczej właściwie ocenić funkcje mózgu pierwotnego i możliwości naszego genomu (elastyczność genetyczna). W przeszłości nie raz zdarzało się schwytać dziecko chowane przez wilki. Ostatni raz w Europie o ile się nie mylę miało to miejsce w XIX wieku. Zazwyczaj nie ma szans by takie osoby -wychowywane przez zwierzęta dawały się przystosować do życia w społeczeństwie i zazwyczaj szybko umierały. Często wygląd dzieci wykazywał zadziwiające deformacje ich budowy. Sekcja zwłok pokazywała też często deformacje narządów wewnętrznych-były przeformowanie na podobieństwo wilczych. Informacji na ten temat znajdziemy wiele, np. http://niewyjasnione_zjawiska.w.interia.pl/71.html

Gdy połączymy to z fenomenem ludzkim, polegającym na tym, że mamy za mało genów w stosunku do różnorodności białek, to dojdziemy do tego, że człowiek jest istotą bardzo szczególną. Posiada możliwość edycji genów. Jest to nadzwyczajna właściwość ludzkiego organizmu dająca mu niewiarygodne możliwości adaptacji.

Zmiany jakie dokonały się w dzieciach wychowywanych przez lub wśród zwierząt sugerują, że w zaistnieniu takich zjawisk mamy do czynienia z dominującą rolą mózgu pierwotnego. (czasami gdy dzieci nie chcą chodzić wystarczającym zabiegiem może być zabranie z jego otoczenia czworonogów, np. psów) Jego aktywność polegająca na odzwierciedlaniu świata otaczającego (łatwo to zauważyć jak podświadomie naśladujemy gest i ruchy, postawę osoby z którą rozmawiamy) po to, by móc błyskawiczne reagować na wszystko co się wydarza. Podczas rozwoju człowieka, najważniejszym dla przetrwania jest adaptacja do otaczającego świata. Im pełniejsza tym lepsze możliwości przetrwania.

U zwierząt, może w mniejszym stopniu (są mniej elastyczne), zauważamy też podobne funkcje przy przystosowywaniu się do życia obok człowieka. Np. udomowiony pies szczeka (zdziczały ponownie wyje), koty miauczą naśladując płacz niemowlęcia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s