Skarb dla zdrowia znajdziesz w Grudziądzu

My Polacy tak naprawdę jesteśmy szczęściarzami. Tylko bardzo często nie doceniamy własnego szczęścia. Znaczna część naszego kraju rozciąga się nad niesamowitymi zasobami naturalnymi. Mniej więcej w centrum kraju krzyżują się biegnące ze wschodu na zachód złoża wód termalnych z przeogromnymi zasobami soli kamiennej. Tak więc w ziemi znajdują się skarby, mogące niezwykle wesprzeć nasze zdrowie. Czekają tylko  na wydobycie.

W Maruszy, na obrzeżach Grudziądza dokopano się do tego skarbu. Znajdują się tam ogromne złoża solankowych wód termalnych. Ich nadzwyczaj korzystne dla zdrowia działanie można sprawdzić na sobie udając się do niedawno otwartych term.

http://www.geotermiagrudziadz.pl/?lang=pl

Solanka termalna pochodzi z głębokiego na 1600 metrów podziemnego ujęcia. Nie istnieje żadne zagrożenie, że dotarły tam zanieczyszczenia i toksyny współczesnej cywilizacji.

W termach baseny mają różne stężenia solanki. Największe stężenie  które tam znajdziemy w to 7%.  Nie trzeba nikogo przekonywać, że takie stężenia solanki działają silnie na nasz organizm. Jeśli ktoś cierpi na nadciśnienie lub nie jest silnego zdrowia powinien najpierw korzystać z kąpieli o mniejszych stężeniach solanki Połączenie kąpieli solnych  ciepła daje niezwykłe działanie. Przed wszystkim trudno znaleźć tak wyjątkową możliwość pozbycia się uporczywych, o czym może zaświadczyć każdy cierpiący wysiękowych zapaleń uszu. Podobnie z zapaleniem zatok i oskrzeli oraz astmą. Przez skórę wchłania się masa soli i innych składników obecnych w solance. Najważniejszy jest wpływ regenerujący system nerwowy. Doskonałe miejsce do przywiezienia dzieci przemęczonych nauką w szkole. Szybko tu się zregenerują.

Skład solanki:

Solanka z Maruszy jest solanką jodowo-bromową. W jej skład wchodzi: Brom 133 mg/l, Jod 3,6 mg/l, Potas 198 mg/l,Magnez 899.3 mg/l, Żelazo 0,31 mg/l, Kwas metaborowy 73 mg/l, Kwas meta krzemowy 23 mg/l

Skład solanki odpowiada za jej niezwykłe działanie:

kwas metakrzemowy  poprawia stan kolagenu, a co za tym idzie sprężystość skóry, zapobieganie rozstępom i zmniejszenie skłonności do  zakażeń. Przez swoje działanie zewnętrzne pobudza proces odzyskiwania właściwej formy ciała czyli odchudzające, wspierając podobne działanie jodu.

Kwas metaborowy i magnez przejawiają silne działanie łagodzące skłonność do podrażnień skóry. To działanie w pierwszej fazie może być maskowane przez silne działanie solanki pobudzające usuwanie toksyn przez skórę. By tego uniknąć można zażywać kąpieli w mniejszych stężeniach solanki.

Jeszcze jedną atrakcją a zarazem możliwością poprawy stanu zdrowia, szczególnie u osób u których słabym punktem są drogi oddechowe. Jest nią piramida z tężnią solankową. Przebywając w niej można w ciszy i spokoju zażyć relaksu. Solanka i obecny w niej jod sprzyja wyparciu przewlekłych procesów zapalnych z oskrzeli.

Na bardziej wymagające osoby czeka zespół terapeutów oferujących profesjonalne zabiegi lecznicze. Mnie jako lekarza osobiście najbardziej cieszy możliwość skutecznego i przyjemnego kurowania wysiękowych zapaleń uszu oraz stanów zapalnych skóry. Silne działanie solanek sprawia, że nawet wyjazdy 2 dniowe przynoszą nadspodziewany efekt.

Ten wpis został opublikowany w kategorii wellness, zdrowie i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Skarb dla zdrowia znajdziesz w Grudziądzu

  1. Waleria pisze:

    Byliśmy z dziećmi! Polecam gorąco!!! Dzieci miały krztusiec, ale po powrocie do domu po tygodniu zniknął))) Rewelacyjne leczenie, relaks i wypoczynek!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s