Autyzm

Narastają niekorzystne tendencje związane ze zdrowiem. Mamy narastającą falę zachorowań na nowotwory, cukrzycę (coraz młodsze osoby), choroby z autoagresji i autyzm. Odnośnie autyzmu, oficjalna nauka dotychczas nie podała w pełni satysfakcjonujących danych na temat przyczyny i sposoby leczenia tej jednak dramatycznej i bolesnej dla rodziców choroby. Przy tak niewiarygodnym postępie nauk przyrodniczo medycznych jest nieprawdopodobne by nie udało się wyjaśnić przyczyn choroby. Podejrzewam, że jest tak jak z homeopatią. Zarzuca się jej brak skuteczności i brak badań naukowych, ignorując po prostu fakty oczywiste, że takie badania są robione od dziesiątków lat. Podobnie badania naukowe które są pod prąd oczywistych tendencji, nie są rozpowszechniane w literaturze medycznej. Badacz sam może podjąć koszty i wysiłek ich rozpowszechniania, jako, że ma prawo do wyrażania swoich poglądów.

Wracając do autyzmu. Chcę podkreślić, że najbardziej cenię, i uważam, za wiarygodne doświadczenie praktyczne, powstałe „na pierwszej linii” zmagań z chorobą (Jest ono z punktu widzenia Wielkiej Nauki uznane za najmniej istotne).  Zaistniała powyżej sytuacja skłoniła mnie do poszukiwania dróg leczenia tej choroby, takich by dawały satysfakcjonujące rezultaty. Przełom nastąpił w momencie gdy doszedłem do wniosku, że podłożem autyzmu jest stan zapalny mózgu.

Czasami najprostsza metoda daje najlepsze rezultaty. W przypadku urazów mózgu, stanów zapalnych, udaru mózgu nieosiągalne inną metodą rezultaty dają okłady na głowę z arniki. Nalewka z arniki górskiej jest preparatem tanim i powszechnie dostępnym w aptekach i sklepach ziołowych. Nalewkę rozcieńczamy z wodą, 1 łyżka stołowa nalewki na pół szklanki letniej wody. Następnie zwilżamy głowę, tak by włosy i skóra głowy były wilgotne.  By to nie wyschło kładziemy na głowę kawałek folii i zawijamy bandażem, lub po prostu zakładamy czapkę. Okład powinien trwać co najmniej 30 minut. Arnika jest rośliną złożoną i może dawać, podobnie jak rumianek reakcje alergiczne. Jednakże takie reakcje zaobserwowałem bardzo rzadko. Powyższy zabieg stosuję jako wstęp do wszelkich dalszych terapii. Zazwyczaj daje znaczące rezultaty.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Autyzm

  1. Anna pisze:

    Dziękujemy za artykuł, prosimy o kolejne na ten temat, np. o przyczynach, o przebiegu choroby, o tym co dzieje się w mózgu ze stanem zapalnym, jakie są szanse na wyleczenie itp.

  2. grzegorz pisze:

    Innym problemem jest jak zmusić autystyczne dziecko do noszenia tego okładu na głowie przez co najmniej 30 min, niestety u większości tych dzieci niewykonalne…

  3. maria pisze:

    Zastanawiające jest jedno: skąd nagle taka epidemia autyzmu? Cóż takiego się stało, że mamy taki wysyp tej okropnej choroby? Przecież przyczyna gdzieś leży

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s