Autyzm

Narastają niekorzystne tendencje związane ze zdrowiem. Mamy narastającą falę zachorowań na nowotwory, cukrzycę (coraz młodsze osoby), choroby z autoagresji i autyzm. Odnośnie autyzmu, oficjalna nauka dotychczas nie podała w pełni satysfakcjonujących danych na temat przyczyny i sposoby leczenia tej jednak dramatycznej i bolesnej dla rodziców choroby. Przy tak niewiarygodnym postępie nauk przyrodniczo medycznych jest nieprawdopodobne by nie udało się wyjaśnić przyczyn choroby. Podejrzewam, że jest tak jak z homeopatią. Zarzuca się jej brak skuteczności i brak badań naukowych, ignorując po prostu fakty oczywiste, że takie badania są robione od dziesiątków lat. Podobnie badania naukowe które są pod prąd oczywistych tendencji, nie są rozpowszechniane w literaturze medycznej. Badacz sam może podjąć koszty i wysiłek ich rozpowszechniania, jako, że ma prawo do wyrażania swoich poglądów.

Wracając do autyzmu. Chcę podkreślić, że najbardziej cenię, i uważam, za wiarygodne doświadczenie praktyczne, powstałe „na pierwszej linii” zmagań z chorobą (Jest ono z punktu widzenia Wielkiej Nauki uznane za najmniej istotne).  Zaistniała powyżej sytuacja skłoniła mnie do poszukiwania dróg leczenia tej choroby, takich by dawały satysfakcjonujące rezultaty. Przełom nastąpił w momencie gdy doszedłem do wniosku, że podłożem autyzmu jest stan zapalny mózgu.

Czasami najprostsza metoda daje najlepsze rezultaty. W przypadku urazów mózgu, stanów zapalnych, udaru mózgu nieosiągalne inną metodą rezultaty dają okłady na głowę z arniki. Nalewka z arniki górskiej jest preparatem tanim i powszechnie dostępnym w aptekach i sklepach ziołowych. Nalewkę rozcieńczamy z wodą, 1 łyżka stołowa nalewki na pół szklanki letniej wody. Następnie zwilżamy głowę, tak by włosy i skóra głowy były wilgotne.  By to nie wyschło kładziemy na głowę kawałek folii i zawijamy bandażem, lub po prostu zakładamy czapkę. Okład powinien trwać co najmniej 30 minut. Arnika jest rośliną złożoną i może dawać, podobnie jak rumianek reakcje alergiczne. Jednakże takie reakcje zaobserwowałem bardzo rzadko. Powyższy zabieg stosuję jako wstęp do wszelkich dalszych terapii. Zazwyczaj daje znaczące rezultaty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Autyzm

  1. Anna pisze:

    Dziękujemy za artykuł, prosimy o kolejne na ten temat, np. o przyczynach, o przebiegu choroby, o tym co dzieje się w mózgu ze stanem zapalnym, jakie są szanse na wyleczenie itp.

  2. grzegorz pisze:

    Innym problemem jest jak zmusić autystyczne dziecko do noszenia tego okładu na głowie przez co najmniej 30 min, niestety u większości tych dzieci niewykonalne…

  3. maria pisze:

    Zastanawiające jest jedno: skąd nagle taka epidemia autyzmu? Cóż takiego się stało, że mamy taki wysyp tej okropnej choroby? Przecież przyczyna gdzieś leży

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s