Wielki powrót do Dawnych Lekarstw

Na naszym rynku pojawiła się intrygująca książka. Jest nią Program Zdrowia św. Hildegardy z Bingen. Dawne Lekarstwa Na Współczesne Choroby, autorstwa Dr Wigharda Strehlow.Jest to jakby rozszerzenie wiedzy zawartej w innej książce wydanej przez Księgarnię Św. Wijciecha pt. Sentencje i Porady Na Każdy Dzień.

Niektóre przepisy przetestowałem i przyznaję, że nie przypadkiem została świętą. Działają czasem niewiarygodnie.  Ze względu na częste dolegliwości brzuszne spowodowane inwencją twórczą producentów jedzenia, począwszy od upraw po restauratorów, szukałem dobrego środka chroniącego przed nagłym pobytem w szpitalu (np. z powodu zapalenia trzustki). Znalazł się on w zaleceniach św. Hildegardy z Bingen. Jest to mielony kmin rzymski. Prosty a zarazem cudownie działający środek. Dlatego też, jedząc posiłek poza domem zawsze zażywam porcję kminu.

Warto przytoczyć cytat z książki mówiący o masakrze jaka się dzieje w zakresie terapii tradycyjnych (bezpiecznych)

„25000 naturalnych środków leczniczych zostało wypartych z rynku poprzez wpływ przemysłu farmaceutycznego oraz działanie ustawodawcy”

Podam teraz przykłady tego co zaleca św. Hildegara

Jaspis. Przycisnąć zimny jaspis do skóry nad miejscem gdzie się najbardziej czuje, aż się rozgrzeje. Następnie schłodzić kamień i ponownie położyć na serce raz, dwa lub trzy razy, aż znikną zaburzenia rytmu serca. Komentarz dr Strehlow; „Skuteczność jaspisu jest zaskakująca i niezawodna. Bóle serca mijają i powraca naturalny rytm serca.”

Inny przepis Św. Hildegardy

Zielony chryzolit należy zanurzyć w oliwie z oliwek i nacierać nawilżonym kamieniem miejsce gdzie odczuwa się bóle serca.  Komentarz dr Strehlow: „Kamień ten sprawdza się szczególnie przy usuwaniu neuralgii międzyżebrowej, a więc bólów serca które pacjenci wskazują w okolicy żeber. ”

Całe szczęście, że św. Hildegarda z Bingen urodziła się w ciemnym średniowieczu (16 września 1098r). Gdyby urodziła się później, spłonęła by na stosie posądzona o czary. A i współcześnie byłaby nękana za magię, albo wtłoczona do ruchu New Age. Albowiem terapie jedynie słuszne obecnie, to te które da się sprowadzić do podejścia redukcjonistycznego. Tzn. leczyć może tylko coś co czego cząsteczki działają na receptory komórkowe.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii dieta, Książka, wellness, zdrowie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s