Fitoembrioterapia, nowy nurt działań prozdrowotnych w Polsce

Wreszcie wchodzi do Polski Fitoembrioterapia. A to za sprawą firmy Cemon. Jest to, od dłuższego czasu przeze mnie wyczekiwany, nurt działań wspierających zdrowie.  Są to ekstrakty wspierające zdrowie i otrzymane z pączków roślin. Taka idea pozyskiwania środków wspierających nasz stan zdrowia nie jest nowa. Od tysiącleci przywiązywano dużą rolę niespotykanych możliwości terapeutycznych tkwiących z pączkach roślin. Młode zawiązki liści i kwiatów kryją w sobie niespotykany potencjał rozwojowy. Różnią się w tym od reszty roślin i są ich najzdrowszą częścią. Nierzadkie jest zainteresowanie owadów pączkami roślin. Znajdują to to czego nie ma w pędach czy korzeniach. Zawsze zachwycało mnie to, że przy sprzyjających warunkach pogodowych z pączka „wystrzelają” pędy. Niespotykany potencjał rozwojowy, niezwykła żywotność. Wcześniej na swoim blogu wspominałem o silnym detoksykującycm  i przeciwzapalnym działaniu młodych, klejących się, ledwie formujących z pączka liści brzozy. Z zadowoleniem zauważyłem, że pączki brzozy są jednym z kluczowych składników obecnych w tych preparatach. fee

W Fitoembrioterapii sięgamy do  jeszcze bardziej pierwotnych i żywotnych założeń, niż tych z jakimi mamy do czynienia w typowym ziołolecznictwie. Dlatego też te regulujące działania są dużo silniejsze. Moje dotychczasowe doświadczenia w stosowaniu tych preparatów przekonują mnie do istnienia jednego wspólnego mianownika wszystkich preparatów, niezależnie od wskazań do stosowania. Mają silne działanie detoksykujące i odmładzające. Z tego względu, mimo, że nie ma ograniczeń wiekowych do stosowania preparatów-są całkowicie bezpieczne, gdyż otrzymane z pączków roślin nie wytwarzających toksycznych alkaloidów, im więcej mamy lat, tym lepiej działają. U dzieci i młodzieży wspaniałe w ich działaniu jest odwracanie negatywnych skutków szoku cywilizacyjnego. Preparaty przyjmujemy z większą ilością wody co dodatkowo wzmacnia działanie prozdrowotne. Przywraca elastyczność ciała.

Przyjemnie zacząć się odmładzać po skończeniu 16 roku życia. Jak widać są ku temu sposoby.

Ten wpis został opublikowany w kategorii wellness, zdrowie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Fitoembrioterapia, nowy nurt działań prozdrowotnych w Polsce

  1. Magda pisze:

    Bardzo ciekawy artykuł.! Jestem zainteresowana.:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s