Dla świata lepiej było byś się nie mył!

Nie jest to pochwala brudu.  Niestety, powód tego stwierdzenia jest taki, że myjąc się własnoręcznie, potwornie i na setki, a być może tysiące lat brudzimy środowisko. Już obecnie rzeki są pełne plastikowego szlamu, a morza mętnieją od plastikowej zawiesiny. Co ciekawe ów plastik ląduje nam na talerzu z owocami morza. Drobne organizmy zjadają go, wbudowują w swoje ciało i będąc zjadane przez kolejne wzbogacają je w to „dobro”. Na końcu łańcucha pokarmowego jest człowiek. Wynika z tego, że CZŁOWIEK PRZYSZŁOŚCI będzie plastikowy. Substancje, o których tu piszę to poliuretan, poliamid, poliester, polietylen, polipropylen, nylon i inne bardziej zaawansowane technologicznie.

Okazuje się, że większość znanych i dużych firm kosmetycznych postanowiła podnieść jakość „czyszczącą” swoich żeli do kąpieli, mydeł, pilingów, past do zębów. Podnieść nie tyle poprzez poprawę jakości składu, co dodanie drobinek plastiku. Setki a raczej tysiące ton tego plastiku spływają codziennie do kanalizacji, lądując ostatecznie w rzekach i osadzając się tworząc plastikowy szlam. Plastik ten dostaje się także do mórz i oceanów, po czym zgrabnie unosi się w toni (woda zasolona ma inny ciężar właściwy) i jak wcześniej pisałem, jest pasjami pochłaniany przez plankton.

Problem tego skażenia na razie taktycznie i oficjalnie nie jest zauważany. Dotychczas, tylko Greenpeace miał odwagę zamieścić wykaz firm i wytwarzanych przez nie kosmetyków, których użycie skaża środowisko.

Click to access Konsum_Mikroplastik_Ratgeber_Juli2014_Auflage2.pdf

Zastanów się przez chwilę, zanim sięgniesz po mydło w sklepie, czy nie zapaskudzisz świata dla przyszłych pokoleń. Jak masz wątpliwość, to może się nie myj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s