Dlaczego mężczyzn hipnotyzuje kolor różowy?

Niektórzy z pogardą osądzają wyraziste cechy męskie, szczególnie ich reakcje na widok kobiety ubranej na różowo. Nie są to uczucia wzniosłe i bezinteresowne. Naturalnym jest, że mężczyznę to motywuje by zdjąć ową odzież niczym skórkę brzoskwini by spróbować owocu. 

Tak się składa, że tego rodzaju reakcje mają dużo głębsze podłoże, sięgające rdzenia osobowości męskiej lub kobiecej. 

Wiedza o tym wcześniej powszechna i oczywista, została właściwie całkowicie zapomniana, co owocuje dramatycznym podcięciem skrzydeł jakiego doświadcza współczesny mężczyzna, zmuszany do przejmowania żeńskich cech osobowości. 

Drobne echo przeszłej wiedzy znajdujemy w sposobie ubierania niemowląt do chrztu. Chłopcy są ubierani na różowo a dziewczynki na niebiesko. 

Okazuje się, że powyższe barwy mają kluczowy wpływ na kształtowanie się prawidłowych cech osobowości człowieka.

Odbiegniemy na chwile od tematu. Jeśli przyjrzymy się czasopismom wystawianym w supermarketach lub na stacjach benzynowych zauważymy, że znakomita ich większość jest kierowana do płci pięknej. Swojego czasu piłem kawę w kawiarni zlokalizowanej w Empiku i obserwowałem co się dzieje w środku. Okazało się, że ów sklep namiętnie odwiedzają panie i panienki, a mężczyźni i młodzieńcy raczej w charakterze osób towarzyszących. Teoretycznie stawia to w złym świetle płeć męską. Prawda jest trochę inna i ma znamiona tragiczne.

Wracamy do tematu barw. 

Jeżeli umieścimy noworodka płci męskiej w łóżeczku z niebieskim baldachimem (warto pamiętać o czymś jak baldachim nad łóżeczkiem, chroniący od zbyt silnych wrażeń płynących z otoczenia) to istnieje ryzyko, że mężczyzna w przyszłości stanie się „filozofem” nie podejmującym zdecydowanych działań i decyzji. Kolor niebieski wyzwala i pogłębia funkcje myślowe. Kobiety są istotami przepełnionymi funkcjami myślowymi, do swojej pełni wymagają związku z mężczyzną by przez jego wolę i siłę działania kształtować świat. Dlatego też niemowlę płci męskiej otaczamy różem i istnieje szansa, że stanie się twardym jak skala w realizowaniu swoich (zainspirowanych przez bliską mu kobietę) zadań. Mężczyzna jest szczęśliwy gdy walczy, zmaga się i przełamuje przeszkody, by jako zwycięzca zyskać podziw i szacunek wybranki swego serca. Kobietę unieszczęśliwia twarde zmaganie się ze światem zewnętrznym, gdyż jej prawdziwym działaniem jest budowanie wewnętrznych inspiracji jak ten świat ma wyglądać i co trzeba pilnie zmienić, a swoją wizją inspirować (nie nakazywać) mężczyznę.  Bez tych inspiracji mężczyzna nadal by sobie żył wygodnie w jaskini.

Przykro powiedzieć, ale przyjęty powszechnie sposób edukacji jest jednostronny. Rozwija cechy bliskie naturze kobiecej (stąd wyraźna i narastająca przewaga studiujących kobiet), natomiast mężczyzn  przemienia z byka w wołu. Wykarczowani z przejawiania woli uciekają od jej koronnej wersji jakim jest poczucie odpowiedzialności za rodzinę, ojczyznę, wiarę.

Zaawansowane badania i obserwacje dotyczące funkcjonowania mózgu (osobowości) rzucają nowe światło na to, jaka jest nasza natura. Wielkim wyłomem w dotychczasowych poglądach było stwierdzenie jedności (nierozerwalnego związku) rozsądku z emocjami. Tłumiąc emocje tłumimy zdroworozsądkowe działania. Budując zdrowe emocje (wychowanie a przede wszystkim samowychowanie) kształtujemy swój los, czyli rezultat ciągu rozsądnych lub nierozsądnych decyzji. 

Najszczęśliwszy jest mężczyzna, który pojął za żonę mądrzejszą od siebie kobietę. Szybko stanie się człowiekiem wielkiego sukcesu, gdyż nie będzie trwonił sił woli na bezproduktywne działania. 

Na koniec, nie wstydzę się tego, że hipnotyzują mnie kobiety ubrane na różowo, a najbardziej zachwyca mnie mądrzejsza żona.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s