Co najbardziej niszczy wodę?

Doceniamy wagę jakości wody w jej wpływie na utrzymanie zdrowia. W bajkach, legendach  słowem w powszechnej świadomości przypisuje się czystej źródlanej wodzie niezwykłe własności. Wszystko co dotyczy wody jest bardzo ważne, gdyż właśnie woda stoi u podstawy wszelkich procesów życiowych. Badając wody lecznicze próbujemy znaleźć klucz wyjaśniający jej działanie. Najczęściej opieramy się na składzie mineralnym i braku zanieczyszczeń. Ale to tylko ułamek tego co możemy powiedzieć o wodzie. Chcę tu wspomnieć o nadzwyczajnych  obserwacjach związanych z wodą.

Przed 23 laty z grupą lekarzy miałem sposobność przyjrzeć się badaniom nad wodą prowadzonymi w Instytucie Schwenka zlokalizowanym w górach Szwarcwaldu.

http://www.stroemungsinstitut.de/prospect.htm

Stosują tam goetheanistyczną metodę badawczą (obrazową-nie wszystko da się oceniać liczbami). Goethe znany jest nam jako poeta. Był jednak badaczem i twórcą zupełnie nowatorskiej teorii poznania. Do dziś zachwycają jego koncepcje dotyczące metamorfozy roślin, nauki o barwach.

Metoda stosowana w Instytucie Schwenka jest bardzo prosta. Bada się prądy powstałe po upadku kropli do wody  znajdującej się w płaskim naczyniu. Wzbudzone tym strumienie wody układają się w przeróżne formy, odmienne w zależności od cech wody. Wody lecznicze, w zależności od swoich właściwości terapeutycznych tworzą  charakterystyczne strumienie. Te leczące system nerwowy składają się prawie wyłącznie z form gałązkowych. W wodach leczących choroby serca praktycznie nie występują formy gałązkowe, natomiast dominują formy półkoliste. Woda źródlana tworzy jedne i drugie, jednakże nie są one tak duże i wyraziste. Woda złej jakości daje ubogie formy, co sprawia, że jej oddziaływanie biologiczne są mierne. Z badań wynika, że najbardziej zabójcze dla zdrowotnych własności wody jest oddziaływanie detergentów. Całkowicie zaburzają i niszczą subtelną strukturę wody, pozbawiając ją własności podtrzymujących życie. Detergenty też zaburzają zachowanie się wody w przyrodzie, tak że sprzyjają nieobliczalnym i nieprzewidywalnym zjawiskom atmosferycznym i hydrologicznym.

Najbardziej zdumiewające w tym wszystkim jest to, że naukowcy tam pracujący muszą skrupulatnie wyznaczać położenie planet względem siebie (efemerydy), gdyż niektóre położenia zaburzają możliwość prawidłowego odczytu. Przy dobrym układzie planet udaje się przeprowadzić badania najwyżej przez 2 godziny dziennie.  Tak na marginesie, nie udało się współczesnej nauce potwierdzić obserwacji astrologicznych i są uważane za bzdurę. Przy stosowaniu tej prostej metody obrazowej aspekty astrologiczne są głównym utrudnieniem w pracy. Także osiągnięcia rolnictwa biodynamicznego pokazują, że woda w organizmie żywym jest czułym odbiornikiem zdarzeń w kosmosie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Co najbardziej niszczy wodę?

  1. vnl pisze:

    Ciekawy artykuł, dodając do tego, że ciało ludzkie składa się w 60% z wody, to jak możemy czuć się dobrze……
    Polecam Panu bardzo interesujący film dokumentalny, o niesamowitym odkryciu, którego dokonał japoński naukowiec Masaru Emoto. Udowodnił naukowo, iż woda może magazynować nie tylko informacje, ale również uczucia i stany świadomości. Jej struktura krystaliczna zmienia się pod wpływem otoczenia, wypowiadanych słów, a nawet myśli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s