Kamień zwany Okiem Chrystusa

Chcę tu wspomnieć o zadziwiającym działaniu minerału, o którym dowiedziałem się ponad dwadzieścia lat temu. Przebywałem wówczas na  stypendium medycznym w Szwajcarii. Gdy podczas pobytu odwiedzałem  znajomych uczestników szkolenia w ich domach, byłem zaskoczony tym, że często w oknach wieszali przekrojony, barwny minerał. Barwy układały się w sposób który wydawał się niemożliwym do stworzenia przez naturę. Były to przekroje przez kryształy turmalinu.

Przekroje były piękne, często piękniejsze niż przedstawione na powyżej przedstawionym filmie. Zafascynowany tym, że przyroda jest w stanie takie piękne formy stworzyć z lubością temu się przyglądałem.  Z zainteresowaniem  oglądałem też popularną tam, przepiękną, złotą biżuterię z różnobarwnymi turmalinami. W Szwajcarii bardzo popularna, w Polsce nie znana. Podejście do tych  kamienia zmieniło mi się z estetycznego, na bardzo medyczne, gdy lekarz prowadzący nasze szkołę podyplomową (Pani Roselke Zech) opowiedziała nam o niespotykanym  terapeutycznym działaniu turmalinu. Były to podczas tzw. rozmów kuluarowych. Twierdziła, że osoby noszące turmaliny unikają groźby upadku. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób w podeszłym wieku, u których przy upadku może dojść do poważnych złamań kości. Pani dr Zech zastosowała w tym celu turmaliny u swojej mamy (jako naszyjnik)i natychmiast mama przestała doświadczać kontuzji. Zrobiła to opierając się na doświadczeniu innych lekarzy. Gdy o tym opowiadała, było widać, że sama była zaskoczona zarówno skutecznością jak i niewytłumaczalnym działaniem kamienia. Ja po powrocie do kraju sprawdziłem działanie tego kamienia pod tym właśnie kontem i podobnie jak Pani Zech byłem zadziwiony rezultatami. Potwierdziło się to, że chronił przed upadkiem zarówno dzieci jak i osoby starsze.

Mamy teraz rozkwit zastosowań turmalinu w medycynie naturalnej. Między innymi proszek turmalinowy wchodzi w skład bardzo skutecznych tzw. plastrów detoksykujących. Inne działanie turmalinu, to niewiarygodna jego zdolność  do poprawy naszego stanu zdrowia, poprzez eliminowanie nadmiaru jonów dodatnich z naszego organizmu.

Szwajcarzy, żyjąc w kraju górzystym, z niebezpiecznymi stokami i przepaściami, znaleźli być może  wystarczające powody by nazwać turmalin Okiem Chrystusa nie tylko ze względu na wygląd przekroju.

Ten wpis został opublikowany w kategorii wellness, zdrowie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s