Bez snu brak szans na zdrowie cz.2

Słyszymy o eksplozji bezsenności. Jest to jakby jeden z ważnych skutków obciążeń cywilizacyjnych. Musimy teraz zadać sobie pytanie, dlaczego do tego dochodzi? Dla mnie najbardziej zaskakująca była informacja o głównej przyczynie bezsenności. Otóż współczesny styl życia jest bogaty w stresy. Pod wpływem stresu dochodzi do dysfunkcji wegetatywnych (metabolicznych) w naszym organizmie. Najprostszym sposobem by namierzyć osobę zestresowaną jest chwycić ją za ręce. Gdy dłonie są zimne a nie ma mrozu, wskazują na przewlekły lub ostry stres. Natomiast gdy skojarzymy to z faktem, że główną przyczyną bezsenności są po prostu zimne stopy(!), to mamy odpowiedź na to dlaczego ta dolegliwość jet tak powszechna. W stresie dochodzi do zaburzeń krążenia w obrębie rąk i stóp, a zimne stopy uniemożliwiają zaśnięcie. Mamy zarwaną noc, co nasila jeszcze bardziej stres. W końcu sięgamy po leki nasenne. Są opinie mówiące, że 80% bezsenności ma tą trywialną przyczynę. Rozwiązaniem jest gorąca kąpiel stóp lub poduszka elektryczna pod stopami (termofor).

Jest też bardziej niepokojąca odsłona bezsenności. Gdy przez lata śpimy dobrze i nagle zaczynają nam, bez widocznego powodu dokuczać trudności z zaśnięciem, to jest to powód do niepokoju.  Wysoce prawdopodobne jest to, że jest to sygnał istnienia ukrytej, groźnej, toczącej się w organizmie choroby. Należy wówczas zacząć poszukiwania takiej przyczyny. Nierzadko jedyny objaw zaczynającej się choroby nowotworowej.

Jak sprawić by sen szybko regenerował?

Spać przy otwartym oknie? Dużo świeżego powietrza spłyca sen. Jest zalecane dla osób przepracowanych które mają tendencję do zapadania w zbyt głęboki sen. Zbyt głęboki sen sprawia, że zaczynamy mówić przez sen a nawet, w skrajnej okoliczności chodzimy-lunatykujemy.

Gdy śpimy płytko i łatwo się budzimy, w pomieszczeniu ma być ciepło i niekonieczne należy je silnie wietrzyć -więcej tlenu spłyca sen. Poglądy na temat snu opierają się na tradycji. Niestety przez ostatnie dziesiątki lat styl naszego życia uległ radykalnej zmianie. Dlatego należy zweryfikować poglądy.

Tak praktycznie. Jeśli nie mam możliwości na dłuższy sen, mogę podnieść jakość procesów naprawczych jakie w moim organizmie zachodzą podczas snu. Sensowne jest przyjęcie większej ilości antyoksydantów, by ułatwić naprawę zniszczeń dokonanych przez aktywność dzienną. Korzystając z doświadczeń bardzo aktywnych i zapracowanych przedsiębiorców,  przyjmuję 2 tabletki bogatego w różnego rodzaju antyoksydanty Koncentrat z Owoców i Warzyw Nutrilite.  Jakość snu jest nieporównywalnie lepsza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s