Jedna z odsłon gemmoterapii – kąpiele

Od wielu lat studiuję niezwykłe możliwości terapeutyczne kąpieli. Pasjonuję się właściwościami leczniczymi źródeł, szczególnie termalnych. Teraz będę zachęcał do stworzenia sobie własnych term. Daje to niespotykane możliwości korzystnego wpływu na zdrowie swoje i rodziny. Najkorzystniejsze działanie mają gorące kąpiele na zewnątrz. Im niższa temperatura powietrza tym lepiej. Dla mnie najbardziej zadziwiające rezultaty kąpieli ujawniły się przy temperaturze -16 stopni Celsjusza. Możemy sobie sprawić specjalną beczkę kąpielową, lub po prostu odpowiednio dużą wannę (co najmniej 300l) z dopływem gorącej wody. Nawet kąpiel w czystej wodzie na świeżym powietrzu ma bardzo korzystne działanie. Musi jednak trwać odpowiednio długo (40-80 minut), co umożliwia wystarczająco mocne zadziałanie ciepła i zmiękczenie naskórka. Po 40 minutach moczenia jesteśmy w stanie szorstką rękawiczką lub szczotką usunąć martwy i bogaty w toksyny naskórek. Oczywiście jeśli nie mamy możliwości na przeprowadzenie kąpieli na świeżym powietrzu bierzemy je po prostu w łazience.

Od kilku miesięcy mamy w Polsce niezwykle skuteczną metodę naturalnego wspierania zdrowia jaką jest gemmoterapia. Istota gemmoterapii polega na stosowaniu wysokiej jakości maceratów otrzymanych z roślinnych tkanek embrionalnych. Są to niejako centra aktywności wszelkich procesów życiowych rośliny, bogate w niezbędne do ich podtrzymania związki. Możemy doświadczyć tej niespotykanej aktywności przyjmując lub kąpiąc się w wodzie z dodatkiem takich maceratów. Sposoby ekstrakcji zastosowane w przygotowaniu takich środków ogniskują działanie preparatów na układzie nerwowym. To dobrze się składa, gdyż tak naprawdę większość naszych obecnych problemów zdrowotnych ma związek z układem nerwowym.

Tak więc na przykład kąpiel na drogi oddechowe (firma NADEJE) wskazana jest przy wszelkich niedomaganiach dróg oddechowych. Działanie pojawia się bardzo szybko, gdyż efekt da się zauważyć już tego samego dnia. Może to być gwałtowna wydzielina z nosa (przed kąpielą nie było kataru) czy też zlewne poty zaczynające się jakiś czas po kąpieli, ewentualnie jeszcze inne objawy ze strony dróg oddechowych. Jest to znakomity wstęp do odzyskiwania zdrowia poprzez usuwanie toksyn lub oczyszczanie z ognisk zapalnych.

Drugą kąpielą, którą chcę tu opisać jest kąpiel regenerująco-przeciwzapalna na błony śluzowe i skórę. Trudno znaleźć lepszą kąpiel na stany zapalne skóry, szczególnie atopowe zapalenie skóry. W tych uporczywie dokuczliwych przypadkach może przynieść znaczącą ulgę. Osoby które nie mają stanów zapalnych skóry mogą także odnieść korzyść. Mam na myśli dobrodziejstwa związane z ożywieniem podczas kąpieli krążenia kapilarno-żylnego. Uruchamia to procesy odmładzające i detoksykujące. Efektem będzie zauważalnie zdrowszy wygląd skóry, poprawienie jej sprężystości i uzyskanie jedwabistej powierzchni.

Z kolei osoby z obrzękami i zastojami w tkankach oraz cellulitem mogą korzystać z kąpieli na układ limfatyczny.

Oczywiście nie wyczerpaliśmy możliwości jakie mamy w tym zakresie. Są jeszcze inne kąpiele, które możemy dobrać sobie w zależności od potrzeb.

Mój artykuł może spowodować frustrację u osób nie posiadających wanien w łazienkach. Może to sygnał by coś zmienić w życiu. Na mnie ogromne wrażenie zrobiło to, czego dowiedziałem się od zwyczajach ludzi mieszkających na dalekiej Syberii. Otóż każdy zanim wybuduje dom mieszkalny, buduje domek baniowy (saunę). Ci którzy tego nie zrobili, są omijani szerokim łukiem, gdyż nie należy się zadawać z ludźmi, którzy nie dbają o zdrowie rodziny (i własne).

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii wellness, zdrowie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s